Articles

 • Article image

  Výstava Ateliér Duchů představí stejnojmennou tvůrčí skupinu studentů a studentek ateliéru Herních médií FaVU VUT v Brně. Výběr z aktuální tvorby ateliéru je přirozeně spojen s tématem hry, napříč digitálně i fyzicky založenými projekty. Autorský kolektiv doplní hosté Martin Lacko a Bohdan Heblík, kteří rozšíří rovnici herní kultury o svébytný postoj k současnému videoartu a ilustraci.

 • Article image

  the year 2018 was marked by a book trip with Zdenek Zahora (Datapoust). I went back to digital creation and work on DT: Coupé (I'm still working on it). The dominance of the written text brought me back to the heart topic - chimney sweeps and ashes / soot. Dark Train (Ann) encounters chimney sweepers on its journey as the only interactive group of humans in the game. I had a fairy-tale model with a theme of chimney sweep written in 2016 and already at that time I felt that I would have to deal with the topic of chimney sweeping independently.

 • Article image
  01. 12. 2019

  Svébytný kanál „Hranostajl“ zahájí skrze platformu Twitch procedurálně generovaný stream myšlenkových assetů Bohdana Heblíka, vývojářského inventáře Vojtěcha Vaňka a štábní kultury Ateliéru Duchů, ve studiu i v éteru bude konstantně pracovat s ambivalencí portrétu média digitální hry i hráče napříč celým PAFem.

 • Article image

  Tento projekt vnímám jako "duchovního předchůdce" koncepčního i produkčního směru, kterým se bude projektová aktivita a realizace jednotlivých i kolektivních výstupů Ateliéru Duchů bude orientovat.